Po analizie zgłoszeń łabędzian i konsultacjach z Policją, w środę 26 marca Zarząd Dróg Miejskich wprowadzi w Łabędach rozwiązania, które pomogą upłynnić ruch na wybranych odcinkach tras objazdowych i zwiększyć bezpieczeństwo kierowców i pieszych.
Piotr Popiel został nowym sekretarzem miasta Gliwice. Został wybrany w otwartym konkursie. Objął stanowisko 15 marca. Nowego członka kierownictwa miasta zaprezentowała dziś prezydent Gliwic.
Znów można korzystać z bezpłatnej pomocy złotej rączki. Z pomocy mogą korzystać seniorzy (60+), a od tego roku również osoby do 60. roku życia z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym, umiarkowanym lub równoważnym, które żyją samodzielnie lub w dwuosobowym gospodarstwie domowym i nie są w stanie samodzielnie przeprowadzić napraw ani usunąć usterek.
Ruszyła nowa strona internetowa konsultacje-odpady.gliwice.eu. To właśnie tam gliwiczanie znajdą wszystkie niezbędne informacje o rozpoczynających się konsultacjach społecznych w sprawie naliczania opłat za odpady, które pomogą im aktywnie uczestniczyć w dyskusji o przyszłości tej sfery miejskiej gospodarki. Przypomnijmy, że obecnie w Gliwicach stosowana jest metoda naliczania opłat od powierzchni nieruchomości, ale miasto chce poznać opinie mieszkańców na temat alternatywnych rozwiązań. Spotkania z mieszkańcami poszczególnych dzielnic rozpoczną się 4 marca i potrwają do 17 czerwca.
Aż jedna trzecia chorych na raka tarczycy leczy się w Polsce w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. Z myślą o ich potrzebach przy ul. Sienkiewicza powstaje nowy sześciokondygnacyjny budynek, w którym w bliskiej przyszłości będzie funkcjonował Oddział Terapii Izotopowej Zakładu Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii Onkologicznej gliwickiego NIO–PIB. Planowane w nim najnowocześniejsze rozwiązania medyczne sprawią, że stanie się on największym centrum teranostycznym w południowej części kraju. Inwestycja wartości 108 mln zł finansowana jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO).
Wspaniała informacja z Brukseli! Gliwice jako jedyne polskie miasto zostały docenione za współpracę w ramach sieci 100 Inteligentnych Miast (Intelligent Cities Challenge – Inicjatywa ICC 2.0). Komisja Europejska nagrodziła gliwickie działania i związane z nimi zielone porozumienia na rzecz transformacji energetycznej, uznając je za najbardziej znaczące i wpływowe.
Powitajmy razem Nowy 2025 Rok w sercu Gliwic! To szczególne miejsce dla każdego gliwiczanina, dlatego 31 grudnia o godz. 21.00 spotkajmy się w sercu miasta, by pożegnać stare i powitać nowe, lepsze. Prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka zaprasza.
W przyszłym roku w śródmieściu zamontowanych zostanie 19 nowych wiat przystankowych. Będą jednolite i przyczynią się do poprawy estetyki centrum miasta.
Ponad 270 osób, w tym prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka, wzięło udział w konsultacjach społecznych nowego projektu ustawy o bonie senioralnym, zorganizowanych w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Uczestniczyła w nich również minister ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz.
Na 2025 rok Gliwice zabezpieczą w budżecie blisko pół miliarda złotych na inwestycje. Akcent położono na potrzeby gliwiczan, a połowa środków przeznaczona zostanie na nowe mieszkania, drogi i ścieżki rowerowe. Dzięki temu w przyszłym roku w różnych dzielnicach rozpoczną się duże, przewidziane na kilka lat realizacje, takie jak budowa ostatniego odcinka obwodnicy Gliwic czy nowych miejskich mieszkań przy ul. Wiertniczej, a także mniejsze inwestycje podnoszące komfort życia w naszym mieście.