Urząd Zamówień Publicznych rozpoczął zapisy na cykl jednodniowych szkoleń realizowanych w ramach projektu „Wsparcie beneficjentów polityki spójności w obszarze zamówień publicznych”. Liczba miejsc ograniczona.
Urząd Zamówień Publicznych opublikował opinię dotyczącą dopuszczalności udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia lub w trybie z wolnej ręki w związku z powodzią. Kiedy sięgnięcie po te tryby jest uzasadnione w świetle przepisów Pzp?
Korzyści dla samorządów gminnych z centralnych umów ramowych; nowe rozwiązania w zamówieniach publicznych – to temat webinaru organizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i Związek Gmin Wiejskich RP, który odbędzie się 12 września br. o godz. 10.
W Dzienniku Ustaw ogłoszono jednolity tekst ustawy – Prawo zamówień publicznych. Dokument uwzględnia zmiany wynikające z przepisów ogłoszonych przed 13 sierpnia 2024 r.
Kryterium uwzględnienia w ofercie produktów lokalnych w ilości nie mniejszej niż 51 proc. w początkowym okresie powinno mieć charakter fakultatywny – wskazał Związek Powiatów Polskich w opinii do projektu nowelizacji Prawa zamówień publicznych.
Uprawnienie do wyboru asystenta osobistego leży w gestii uczestnika programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością edycja 2024”, a nie gminy – wynika z wyjaśnień Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie.