Samorządowcy z ambicjami działania na rzecz ochrony środowiska z małych i średnich gmin mogą już rejestrować się w programie szkoleniowo-doradczym „Zielony Lider”, przygotowanym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.
Europejski Zielony Ład jest szansą dla Europy, dla Polski, dla naszych regionów. Jest to także ogromne wyzwanie – mówił profesor Jacek Szlachta ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie podczas VI Europejskiego Kongresu Samorządowego, przeprowadzonego na początku tygodnia w Mikołajkach.
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej uruchomiło nabór uzupełniający do edycji Partnerskiej Inicjatywy Miast (PIM) na lata 2021-2023. Potrwa on do 2 listopada br.
Kiedy debatujemy nad dążeniami związanymi z lokalnym Zielonym Ładem, pragnę podkreślić znaczenie Europejskiego Systemu Obserwacji Ziemi Copernicus jako niezbędnego źródła informacji – mówił w Europejskim Komitecie Regionów marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Zapewniał, że obrazy satelitarne są nie tylko dla ekspertów, ale stanowią narzędzie dla regionów.
Porozmawiajmy o zielonej transformacji – pod takim hasłem odbyło się w piątek seminarium Zielony Ład w Terenie, podczas którego przedstawiciele miast nordyckich przekazywali polskim samorządowcom swoje doświadczenia, dotyczące realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu.
Do 28 września br. samorządy mogą się zgłaszać do drugiej edycji konkursu Ministerstwa Klimatu i Środowiska „Miasto z klimatem - najlepszy zrealizowany projekt”.