Do końca stycznia Koła Gospodyń Wiejskich, które otrzymały dofinansowanie na działalność statutową muszą złożyć sprawozdanie do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dotychczas środki rozliczyło nieco ponad 10 proc. organizacji.
Aby koło gospodyń wiejskich niewpisane do Krajowego Rejestru Sądowego i działające dotychczas na podstawie przepisów ustawy o społeczno-zawodowych organizacjach rolników, zostało wpisane do Krajowego Rejestru KGW, zobowiązane jest złożyć wniosek o taki wpis – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wpis do rejestru uprawnia KGW m.in. do ubiegania się o wsparcie na działalność statutową.
19 października wchodzi w życie kolejna zmiana przepisów dotycząca wypłaty bonusu frekwencyjnego dla kół gospodyń wiejskich. Wnioski o wypłatę środków trzeba będzie złożyć do 29 listopada 2024 r. Uprawnionym kołom gospodyń będzie przysługiwała kwota 5 tys. zł.
Stworzenie Krajowego Rejestru Oznakowanych Psów i Kotów przewiduje projekt ustawy przygotowywanej przez resort rolnictwa. System ma być zintegrowany z aplikacją mObywatel.
Budżet na pomoc finansową dla Kół Gospodyń Wiejskich został zwiększony o 10 mln zł – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dodatkowe środki są przeznaczone na działalność statutową dla KGW, które w tym roku jeszcze nie otrzymały wsparcia.
Dotychczas o wsparcie na prowadzenie działalności statutowej w 2024 roku wystąpiło blisko 13,7 tys. kół gospodyń wiejskich – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To prawie 90 proc. wszystkich zarejestrowanych KGW.