Ministerstwo Zdrowia przedstawiło wytyczne dla punktów szczepień przeciw COVID-19 w sezonie 2024/2025. Podmioty uprawnione do realizacji szczepień mogą składać zapotrzebowanie na szczepionki od 22 października br.
Od 1 lipca pracowników i pracodawców czekają zmiany w związku z odwołaniem stanu zagrożenia epidemicznego; trzeba będzie m.in. zrobić zaległe badania okresowe, ważność stracą też niektóre dokumenty legalizujące pobyt i zatrudnienie cudzoziemców - wskazali eksperci agencji zatrudnienia Trenkwalder.
Obowiązek zakrywania, przy pomocy maseczki, nosa i ust w aptekach, przychodniach i w szpitalach zostanie przedłużony do 30 kwietnia 2023 r. - wynika z opublikowano w środę na stronach Rządowego Centrum Legislacji projektu rozporządzenia.
Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie i spółki Baudziedzic podpisali we wtorek umowę na budowę laboratorium mikrobiologicznego z wyposażeniem. Wartość kontraktu to 44,3 mln zł. Budowa zostanie sfinansowana z budżetu państwa oraz z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.
Rząd przedłuży do 31 grudnia br. aktualne ograniczenia epidemiczne, m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach. W wykazie prac rządu zamieszczono w czwartek informację na ten temat.
W Dzienniku Ustaw opublikowano w czwartek wieczorem rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego. Rozporządzenie przedłuża do 31 października 2022 r. obowiązek noszenia maseczek w szpitalach, przychodniach i w aptekach.