Dodatkowe blisko 2 miliardy złotych ma trafić na dofinansowanie projektów rozwoju e-usług publicznych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i wzmacniania cyberbezpieczeństwa – wynika z projektu uchwały opublikowanego w wykazie prac legislacyjnych rządu ws. przeglądu programu FERC i przesunięć w jego budżecie.
Dwa nabory wniosków o dofinansowanie rozwoju cyfrowego ogłosi w pierwszym kwartale br. Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC). Na rozwój e-usług oraz digitalizację zasobów kultury trafi w sumie 900 mln zł - poinformowała PAP Agnieszka Węglińska z CPPC. W dalszej części roku planowany jest też start programu Cyberbezpieczne wodociągi.
Jak zaplanować wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, jak się chronić przed phishingiem i kradzieżą tożsamości, jak się przygotować do odparcia cyberataku ze strony grup APT – to część tematów styczniowych szkoleń resortu cyfryzacji z cyberbezpieczeństwa.
Trwająca od wtorku awaria systemów informatycznych, powodująca problemy z funkcjonowaniem m.in. systemów sprzedaży biletów, strony internetowej MPK w Krakowie oraz innych systemów informatycznych, to efekt ataku przeprowadzonego przez międzynarodową grupę hakerską – podało w środę krakowskie MPK.
Jak myśli i działa haker, sztuczna inteligencja a cyberbezpieczeństwo, ewolucja obsługi incydentów i Cyberstarter Intro pierwszy krok do świata bezpieczeństwa IT – to tematy grudniowych bezpłatnych szkoleń online organizowanych przez Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji.
Ochrona przed nowoczesnymi zagrożeniami w administracji publicznej, menedżery haseł, ich rodzaje i zastosowania oraz przegląd aktualnych cyberzagrożeń i zasady higieny cyfrowej w pracy i życiu prywatnym – to tematy listopadowych bezpłatnych szkoleń online organizowanych przez Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji.