Samorządy gmin i miast na prawach powiatu mogą otrzymać 200 tys. zł na zorganizowanie pracowni komputerowych - poinformował w piątek resort cyfryzacji. Dodano, że w ramach projektu „miniPAKT” powstanie 50 takich miejsc.
Co jest kosztem kwalifikowalnym, a co nie; jakie zasady obowiązują przy sporządzaniu audytu cyberbezpieczeństwa JST; ile trwa ocena wniosku i czy można go poprawić - na te oraz wiele innych pytań dotyczących projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” odpowiadają eksperci z Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
W ramach konkursu "Pracownia Kompetencji Cyfrowych" w szkołach powstaną 832 mobilne pracownie komputerowe - poinformowało we wtorek Ministerstwo Cyfryzacji, ogłaszając wyniki konkursu, w którym napłynęło 3075 zgłoszeń.
Wystarczy wysłać jeden mail, by sprawdzić zgodność konfiguracji poczty elektronicznej urzędu z wymaganiami nałożonymi na JST przez ustawę o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej. Jest to możliwe dzięki uruchomionemu przez CERT serwisowi bezpiecznapoczta.cert.pl.
Ministerstwo cyfryzacji przygotowało przepisy, które mają umożliwić prowadzenie stref czystego transportu w Polsce w oparciu o system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierujących (CEPiK) uzupełnionego m.in. o dane dotyczące normy Euro samochodów. W gminach, które wybiorą cyfrowe rozwiązania, oznacza to brak obowiązku naklejania nalepek na szybach pojazdów.
Do 17 września br. potrwa VII nabór wniosków grantowych do Giełdy Miejskich Technologii. To ostatnia możliwość dla gmin, aby bezpłatnie przetestować dowolne rozwiązanie dostępne na platformie, dzięki grantom o wysokości do 50 tysięcy złotych – poinformował Polski Fundusz Rozwoju.