Wypłata z budżetu na rzecz gminy powinna zostać określona kwotowo na poziomie co najmniej 20 zł za rozpatrzenie jednego wniosku w sprawie bonu energetycznego – wynika z opinii przestawionej przez Związek Powiatów Polskich.
Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku elektrycznego. Nowe przepisy mają wejść w życie dzień po ogłoszeniu.
W związku z koniecznym zmniejszeniem zużycia prądu w budynku i uzyskaniem w grudniu 2022 oszczędności na poziomie 10 proc. dyrekcja ECS zdecydowała o zamknięciu całego budynku w dniach 22-29 grudnia – poinformowało w środę Europejskie Centrum Solidarności.
Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji ukazał się projekt rozporządzenia w sprawie nowych wzorów oświadczeń dla odbiorców wrażliwych, którzy chcą skorzystać z rekompensat ciepłowniczych. W oświadczeniach znalazły się klauzule o odpowiedzialności karnej za podawanie fałszywych danych.
Ministerstwo Finansów opublikowało wyjaśnienia dotyczące klasyfikowania wypłaty rekompensat i dodatków związanych ze wzrostem cen energii. Resort proponuje m.in. aby sprzedaż paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego gminy klasyfikowały w Dziale 400- „Wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną, gaz i wodę”; Rozdział 40095 – „ Pozostała działalność”.
Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi wyjaśniła, że dochody i wydatki wynikające z wypłaty dodatków ciepłowniczych dla gospodarstw domowych powinny być klasyfikowane analogicznie do środków z dodatku węglowego. Odrębnie powinny być sklasyfikowane środki na rekompensaty i dodatki dla podmiotów wrażliwych.