Większa rola marszałków województw, taksówki na życzenie i włączenie transportu kolejowego – to tylko niektóre ze zmian, jakie szykuje Ministerstwo Infrastruktury w Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
W 2025 r. nowością w funkcjonowaniu FRPA jest 5 proc. rezerwa, możliwa do uruchomienia w przypadku, gdy kwota środków wynikająca ze złożonych przez organizatorów wniosków o objęcie dopłatą przewozów autobusowych przekroczy limit środków przyznanych dla danego województwa – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury.
Tylko do 9 grudnia potrwają uruchomione we wtorek nabory wniosków o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na przyszły rok. Łącznie do podziału jest ponad 900 mln złotych.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy okołobudżetowej na 2025 r. Projekt zakłada m.in., że od 1 stycznia przyszłego roku o 5 proc. wzrośnie średnie wynagrodzenie nauczycieli początkujących - poinformowała we wtorek kancelaria premiera.
Z apelem o włączenie komunikacji miejskiej do Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych wystąpiła do ministerstwa infrastruktury Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej (IGKM).
Sejmowe komisje infrastruktury oraz samorządu i polityki regionalnej pozytywnie zaopiniowały w czwartek projekt ustawy budżetowej na 2024 r. w obszarach, którymi się zajmują. Opinia trafi do komisji finansów publicznych.