Dyrektor ds. technicznych i członek zarządu Play oraz UPC Michał Ziółkowski podczas gali konkursu Innowacyjny Samorząd 2022 podkreślił, że telekomunikacja jest podstawą do budowania innowacyjnych projektów.
Prof. Stanisław Łobejko chwalił samorządy za różnorodność projektów zgłoszonych do konkursu Innowacyjny Samorząd 2022. Zaznaczył też, że coraz większe znaczenie mają innowacyjne projekty społeczne.
Powiat tarnowski, który uruchomił nowoczesny system monitorowania zagrożeń pogodowych i ostrzegania przed powodziami błyskawicznymi, zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu Innowacyjny Samorząd w kategorii powiatów. Drugie miejsce zajął powiat poznański, a trzecie powiat toruński.
Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak zachęcała samorządy do tworzenia porozumień międzygminnych w projektach finansowanych z funduszy europejskich. „Projekty realizowane w partnerstwie przynoszą znaczne korzyści” – podkreślała.
Katowice, które uruchomiły dwa sklepy socjalne dla najuboższych mieszkańców miasta zwyciężyły w tegorocznej edycji konkursu Innowacyjny Samorząd w kategorii „duże miasta”. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Gdynia, a trzecie Białystok.
Zduńska Wola, która opracowała i udostępniła w internecie aplikację Stop Smog oferującą kompleksowe wsparcie mieszkańcom miasta planującym wymianę źródła ciepła na bardziej ekologiczne, zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu Innowacyjny Samorząd w kategorii gmin miejskich. Drugie miejsce w tej kategorii zajęło Opole, a trzecie Rzeszów.