Do sieci trafił właśnie nowy ciekawy spot promocyjny Cieszyna, który w atrakcyjny sposób prezentuje atmosferę panującą w stolicy Śląska Cieszyńskiego i najważniejsze zabytki miasta min. ul. Głęboką, Studnię Trzech Braci, Teatr im. A. Mickiewicza, cieszyńską Rotundę i Wieżę Piastowską, nowe Transgranicze Centrum Informacji Turystycznej oraz zrewitalizowany cieszyński Rynek. Nie zabrakło również pięknych panoram Cieszyna oraz pobliskich Beskidów.
Jak głosi legenda, Cieszyn założono na pamiątkę radości ze spotkania po długiej rozłące trzech braci – książęcych synów. Inspiracją powstania Święta Trzech Braci na początku lat 90-tych ubiegłego wieku, była oczywiście ta opowieść, ale także lokalna historia i tradycja. Rozdzielonych granicą mieszkańców miasta, połączyła radość ze SPOTKANIA i możliwość wspólnego świętowania.
Zapraszamy na jubileuszową edycję INDUSTRIADY. Świętujemy po raz 15! Na Szlaku Zabytków Techniki znajdują się dwa cieszyńskie obiekty: Muzeum Drukarstwa w Cieszynie i Arcyksiążęcy Browar Zamkowy w Cieszynie. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Cieszynalia to doroczne święto organizowane przez samorząd studencki cieszyńskich wydziałów Uniwersytetu Śląskiego. Zapraszają na liczne wydarzenia w dniach 4-6 czerwca tym razem wokół hasła „Uśtopia”. Świętowanie Cieszynaliów obejmie nie tylko kampus Uniwersytetu Śląskiego, ale m.in. Wzgórze Zamkowe.
Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Miasto Cieszyn oraz wszystkie zaangażowane instytucje serdecznie zapraszają na 15. Cieszyńską Noc Muzeów, która odbędzie się w piątek, 24 maja, od godz. 19:00. Co będzie się działo? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym programem!
Zastanawiasz się, o co chodzi w festiwalu? To proste – łączymy siły! Festiwal to wyjątkowe święto dwóch regionów – Beskidów i Śląska Cieszyńskiego, które czerpie inspirację z niezwykłej rośliny.
Ostatnie dni kwietnia w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, miastach bliźniaczych położonych na granicy polsko-czeskiej, co dwa lata, tradycyjnie zarezerwowane są dla urodzonego tu wybitnego kompozytora Viktora Ullmanna. W tym roku, w roku smutnej 80. rocznicy śmierci artysty w obozie zagłady Auschwitz- Birkenau, w Cieszynie ponowie zabrzmiała muzyka Ullmanna i innych wybitnych twórców związanych z nim tragicznym, wojennym losem.
Za nami podsumowanie trzech edycji Szkoły Liderów Miasta Cieszyna, przedsięwzięcia będącego częścią projektu „Cieszyn – miasto samowystarczalne” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach programu „Rozwój lokalny”.
12 stycznia odbyło się wydarzenie informacyjne dotyczące projektu "Cieszyn - mia-sto samowystarczalne" (realizowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 w ramach programu "Rozwój lokalny") towarzyszące finałowemu zjazdowi Szkoły Liderów Miasta Cieszyna.
Co przychodzi do głowy jako pierwsze, gdy myśli się o Cieszynie i Czeskim Cieszynie? Polska, Czechy, przejście graniczne. Transgraniczność! Ponad sto lat temu, przed podziałem miasta granicą państwową, oba brzegi rzeki Olzy łączył tramwaj, który kursował od dworca kolejowego (obecnie po stronie czeskiej) do koszar austriackich (teraz po stronie polskiej).