W Pleszewie powstanie Muzeum Sztuki Współczesnej. Swoje miejsce znajdzie w nim kolekcja dzieł pleszewskiego artysty awangardy Mariana Bogusza. Na ten cel zostanie zaadaptowana jedna z kamienic w centrum miasta.
Burmistrz Pleszewa i inni urzędnicy czytali przedszkolakom bajki i wiersze przed ratuszem. Okazją był Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom oraz obchody 190-lecia najważniejszego budynku w mieście.
Po latach starań wreszcie nadszedł długo wyczekiwany moment – rozpoczęły się prace remontowe dworca kolejowego na stacji Pleszew. Władze samorządowe starały się o to kilka lat.
Pleszewski ratusz skrywa w sobie wiele tajemnic i zakamarków. Przekonała się o tym młodzież, która spędziła w nim zagadkową noc w poszukiwaniu ukrytego skarbu. Poprzedziły ją detektywistyczne i podróżnicze warsztaty. Wszystko w ramach 190. urodzin najważniejszego budynku w mieście.
Pleszew po raz kolejny został zauważony na arenie międzynarodowej. Jest przykładem polskiego miasta 15-minutowego w prestiżowej publikacji naukowej. To efekt ponad rocznej pracy międzynarodowego zespołu ekspertów pod przewodnictwem Carlosa Moreno – twórcy idei miasta 15-minutowego.
Dzień Strażaka w Pleszewie obchodzono w sposób wyjątkowy. Na Rynku odbyły się chrzciny nowego wozu strażackiego zakupionego przez samorząd. Jest imię i matka chrzestna.
W kolejnych przedszkolach prowadzonych przez pleszewski samorząd powstały sale doświadczania świata. To specjalnie wyodrębnione pomieszczenie, wyposażone w urządzenia stymulujące rozwój zmysłów.
- Nazw ulic nie będziemy zmieniać, ale tablice owszem – uspokaja Anna Skibińska, szefowa Wydziału Gospodarki Komunalnej pleszewskiego ratusza. – Obecnie tablice mają różny standard. Chcemy zrobić z tym porządek – dodaje. Władze Pleszewa zaprezentowały mieszkańcom nowy wzór tablic z nazwami ulic.
Druhowie z OSP Pleszew odebrali już swój nowy wóz strażacki. Stary z dodatkowym wyposażeniem przekazali natomiast kolegom z Sowiny Błotnej. Zakup auta był możliwy dzięki dofinansowaniu unijnemu, które otrzymał pleszewski samorząd.
Mobilne Strefy Ciszy to nowość, którą pleszewski samorząd wdrożył pilotażowo we wszystkich szkołach i przedszkolach. To małe i przenośne namioty, które mają służyć najmłodszym dzieciom do chwilowego odpoczynku, wyciszenia się i schronienia przed bodźcami. Maluchy są zachwycone!
Rewolucja w pleszewskich szkołach – dzieci uczą się używać wkrętarek, wyrzynarek i maszyn do szycia. Pływali przez 12 godzin, a wśród śmiałków nawet kilkuletnie dzieci. Samorząd oddaje mieszkańcom kolejne mieszkania, które sam zbudował. Te i inne ciekawe informacje w kolejnym wydaniu pleszewskiego serwisu samorządowego Flesz PPL. Zachęcamy do oglądania!