Spędziła w Pleszewie ponad trzy tygodnie. Obserwowała pracę samorządu, poznawała strukturę zarządzania i miasto, a co najważniejsze – wyciągała wnioski, by móc na Ukrainie wdrożyć swój autorski projekt dobrego zarządzania. Mowa o urzędniczce z miasta Rohań w obwodzie charkowskim.
W Pleszewie odbyły się miejsko-gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkół i przedszkoli odebrali nagrody z rąk burmistrza i dyrektorów.
W Pleszewie powstaje wielofunkcyjne centrum rozwoju. Będzie miejskim laboratorium służącym przedsiębiorcom, organizacjom pozarządowym i społecznikom. Właśnie na budynku zawisła tradycyjna wiecha, a to oznacza, że budowa wkracza w kolejny etap.
Konferencja z cyklu „Poza metropolią…” to już firmowy produkt pleszewskiego samorządu miejsko-gminnego. Na początku września odbyła się jej trzecia edycja, która przyciągnęła samorządowców z ponad 30 miejscowości. Dyskutowano o przyszłości małych i średnich miast.
- To będzie największe jak dotąd przedsięwzięcie, którego inwestorem jest samorząd Miasta i Gminy Pleszew - mówił burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak podczas podpisywania umowy na budowę nowej Centralnej Stacji Wodociągowej z budynkami warsztatowymi. Łączny koszt inwestycji to niemal 30 mln zł.
Wędrowny literacki „Festiwal po drodze” w tym roku odbył podróż po Wielkopolsce. Finałowe spotkanie miało miejsce na pleszewskim Rynku. Były rozmowy o literaturze, filmie, muzyce, przyrodzie i o życiu. Ale i znane nazwiska, jak np. Mariusz Szczygieł.
Każdego roku odbywają się w innym sołectwie. Mają starostów i asystentów. Jest ludowy obrzęd i dzielenie się chlebem. Pleszewianie mocno celebrują tradycję dożynek. Tegoroczne odbyły się 25 sierpnia.
Czas wakacji to odpoczynek dla uczniów, ale w szkołach praca wre. Wolny czas wykorzystywany jest do przeprowadzenia dużych i małych remontów. Niektóre nie są spektakularne pod względem wizualnym, ale niezbędne, by zapewnić bezpieczeństwo.
Samorząd Miasta i Gminy Pleszew przygotowuje się do rewitalizacji Parku Miejskiego. Będzie uporządkowana i dosadzona zieleń, odnowione alejki, ale co najważniejsze – pojawi się mała architektura sprzyjająca wypoczynkowi.
Pierwsza grupa pleszewskich seniorów otrzymała teleopaski. Każdy został przeszkolony i już może czuć się bezpiecznie, bo opaska nie tylko uruchamia w razie potrzeby alarm SOS, ale ma inne niezbędne funkcje. Zadanie realizowane jest dzięki środkom zewnętrznym.
Rewolucja w pleszewskich szkołach – dzieci uczą się używać wkrętarek, wyrzynarek i maszyn do szycia. Pływali przez 12 godzin, a wśród śmiałków nawet kilkuletnie dzieci. Samorząd oddaje mieszkańcom kolejne mieszkania, które sam zbudował. Te i inne ciekawe informacje w kolejnym wydaniu pleszewskiego serwisu samorządowego Flesz PPL. Zachęcamy do oglądania!