Do 30 kwietnia 2026 r. samorządy muszą dostosować do obowiązujących przepisów pomieszczenia socjalne dla kierowców znajdujące się na krańcach linii komunikacyjnych – wynika z rozporządzenia Ministra Infrastruktury.
Popularność rowerów publicznych nie słabnie, a oferty rozrastają się o kolejne gminy. Wśród największych miast są jednak i takie, które z nich zrezygnowały. Nie wszystkie systemy miejskie poradziły sobie z rosnącym znaczeniem rowerów w transporcie - tłumaczą urzędnicy.
Związek Powiatów Polskich nie zgadza się na skrócenie do 31 grudnia br. terminu na dostosowanie pomieszczeń socjalnych dla kierowców komunikacji miejskiej i międzymiastowej. Samorządowcy chcą mieć czas przynajmniej do końca 2026 r.
W Dzienniku Ustaw ukazał się jednolity tekst ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Dokument obejmuje zmiany wynikające z przepisów ogłoszonych przed 7 lutego br.
Od początku 2026 r. posiadacze gorzowskiej karty mieszkańca będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie. By mieć taką kartę trzeba mieszkać i płacić podatki w Gorzowie Wlkp.
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej (IGKM) wystosowała apel do Urzędu Regulacji Energetyki o zmniejszenie lub zniesienie obowiązku wnoszenia opłaty mocowej przez przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej. Zgodnie z decyzją prezesa URE od 1 stycznia 2025 r. wysokość opłaty mocowej wzrasta o 11 procent.