Do 15 lutego można przesyłać zgłoszenia do jubileuszowej edycji konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”.
Od 10 lutego do 7 marca będzie można składać wnioski w drugim naborze inwestycji „Wzmocnienie efektywności energetycznej obiektów lokalnej aktywności społecznej”, finansowanej ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – poinformowało w piątek ministerstwo kultury.
Proponowane zapisy Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej traktuje jako próbę założenia swoistego knebla oraz wyalienowania ze strefy informacyjnej jednostek samorządu terytorialnego – napisano w opinii do założeń projektu ustawy medialnej. Według ZGW RP samorządy nie są konkurencją dla podmiotów komercyjnych zajmujących się działalnością medialną.
Spróbujemy poczynić starania, żeby ten dialog pogłębić i znaleźć zrozumienie dla państwa oczekiwań – powiedział wiceszef MSWiA Tomasz Szymański podsumowując dyskusję o założeniach do ustawy medialnej. Strona samorządowa oczekuje, że resort kultury wycofa się z propozycji wprowadzenia zakazu działalności medialnej dla JST.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabór w programie Kultura cyfrowa. O środki na digitalizację i udostępnianie zasobów mogą ubiegać się m.in. samorządowe instytucje kultury. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 200 tys. zł.
Przychylając się do postulatów płynących ze wszystkich stron, podjęłam decyzję o rozpoczęciu w ministerstwie prac mających na celu przygotowanie projektów dokumentów – poinformowała ministra kultury Hanna Wróblewska. Chodzi o zmiany dotyczące wynagrodzeń w sektorze kultury i możliwość przywrócenia pracownikom instytucji kultury prawa do tzw. „trzynastek”.