
Uruchomienie nowej edycji programu „Ciepłe Mieszkanie” i rozpoczęcie naboru dla gmin mogłoby nastąpić pod koniec 2026 r. – wynika z wyjaśnień wiceministra klimatu i środowiska Krzysztofa Bolesty. Obecnie trwają prace nad aktualizacją tej formy wsparcia.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) otworzył pierwszy nabór wniosków na dofinansowanie rozwoju magazynów dual-use, które zwiększą bezpieczeństwo dostaw ciepła dla mieszkańców i ochronę krytycznej infrastruktury energetycznej. Na ten cel NFOŚiGW przeznaczy 300 mln zł.

Do 30 września br. można składać wnioski o dofinansowanie w naborze „Renaturyzacja przekształconych cieków wodnych i obszarów od wód zależnych” – poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

25 mln zł dla Ochotniczych Straży Pożarnych przeznaczy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – poinformował wiceminister klimatu i środowiska Krzysztof Bolesta. Z tych środków zostanie sfinansowany zakup specjalistycznego sprzętu przeznaczonego m.in. do likwidacji skutków zdarzeń niebezpiecznych dla środowiska.

Pół miliarda zł na ciepłownictwo i magazyny energii jest do podziału w programie ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. O środki mogą wnioskować m.in. jednostki samorządu terytorialnego.

Prawie 50 mln zł Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznacza na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Dofinansowanie będą objęte przedsięwzięcia ujęte w gminnych programach usuwania azbestu.