Negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i Rady UE uzgodnili nieformalnie zmiany w przepisach mających na celu ochronę pracowników przed substancjami rakotwórczymi i innymi niebezpiecznymi substancjami.
Komisje ds. wolności obywatelskich i praw kobiet Europarlamentu zaapelowały o stworzenie przepisów mających na celu zwalczanie cyberprzemocy ze względu na płeć oraz gwarantujących powstanie skutecznych mechanizmów ochrony i wsparcia dla ofiar.
Od 13 do 15 października delegacja Parlamentu Europejskiego przebywała na Słowenii, gdzie odbyła szereg spotkań z władzami krajowymi, dziennikarzami i organizacjami pozarządowymi na temat poszanowania wartości UE i praworządności.
Kierowcy, kurierzy i inni pracownicy działający w ramach platform usługowych w rodzaju Ubera powinni korzystać z takich samych świadczeń socjalnych jak osoby zatrudnione w tradycyjny sposób. Używane w tych firmach algorytmy regulujące przydzielanie zadań i oceniające pracowników powinny być przejrzyste, niedyskryminacyjne i etyczne – apelują europosłowie w przyjętej przez Europarlament uchwale.
Od 1 września na opakowaniach żarówek i innych produktów oświetleniowych nie będzie już widoczne charakterystyczne oznaczenie A++. Zgodnie z najnowszymi normami unijnymi zostały wprowadzone nowe klasy oraz etykiety energetyczne, które mają poprawić efektywność energetyczną i wspomóc konsumentów w zmniejszeniu rachunków za energię.
Negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i Rady UE osiągnęli porozumienie w sprawie nowych zasad pobierania opłat drogowych. Przepisy mają dotyczyć zarówno ciężarówek, autobusów, jak i samochodów osobowych. Zamiast dotychczasowego sposobu pobierania opłat w oparciu o czas zaproponowano pobieranie ich w oparciu o faktycznie przejechaną odległość.