118 prac uczniów i uczennic z całej Polski zostało zakwalifikowanych do II etapu konkursu „Obiektyw Obywatelski” – poinformowało MEN.
Zaniepokojenie Rzeczniczki Praw Dziecka budzi fakt, że edukację zdrowotną wprowadza się jako nowy przedmiot obowiązkowy bez modyfikacji ramowych planów nauczania w zakresie innych przedmiotów, zwiększając tym samym tygodniowy wymiar obowiązkowych zajęć edukacyjnych – stwierdziła Monika Horna-Cieślak w opinii do zmian w podstawie programowej nauczania.
Do 2028 r. 200 szkół ponadpodstawowych przetestuje metodę wsparcia rówieśniczego w zakresie zdrowia psychicznego młodzieży w ramach pilotażu. Umowę na realizację projektu podpisali przedstawiciele resortu edukacji, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Fundacji Instytutu Edukacji Pozytywnej.
Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało do jednostek systemu oświaty Standardy postępowania dla nauczycieli i nauczycieli specjalistów dotyczące kontaktu z osobami w kryzysie samobójczym, po próbie samobójczej i w żałobie po śmierci samobójczej.
Ministerstwo Edukacji Narodowej nie planuje wprowadzenia w ustawie – Karta Nauczyciela przepisu, zgodnie z którym do podjęcia dodatkowej pracy przez nauczyciela w innej szkole wymagana byłaby zgoda dyrektora szkoły macierzystej – poinformował wiceminister edukacji Henryk Kiepura.
Mamy już sygnały, nadchodzące z całej Polski, że w tej chwili zaczyna brakować pieniędzy. To nie tylko „sławny” już Bodzentyn, ale i wiele innych miast na Śląsku przyznaje, że ze względu na brak środków przestano opłacać ZUS. Reasumując, myślę, że dopiero zobaczymy, jak sytuacja będzie się kształtowała w praktyce – mówi w rozmowie z Serwisem Samorządowym PAP prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.