Rozporządzenie, które ma wejść w życie w dniu 1 września 2025 roku, jest aktem bezprawnym, gdyż nie osiągnięto co do jego treści wymaganego ustawowo porozumienia z Kościołem katolickim i innymi zainteresowanymi związkami wyznaniowymi – poinformowało prezydium Konferencji Episkopatu Polski w specjalnym komunikacie.
Placówki edukacyjne i oświatowe, centra kultury oraz biblioteki mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych. Organizatorem programu jest Centrum Nauki Kopernik a aplikacje można przesyłać do 7 lutego br.
Do 28 stycznia br. można zgłaszać zapotrzebowanie na adaptację podręczników dla uczniów słabowidzących i niewidomych. Zgłoszenia od dyrektorów szkół przyjmuje Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Komisja Europejska wyraziła zgodę na przeznaczenie 500 mln zł z Funduszy Europejskich na edukację ukraińskich dzieci w polskich szkołach. Skorzysta na tym co najmniej 30 tys. uczniów z Ukrainy.
Ministerstwo Edukacji Narodowej zaktualizowało wzory sprawozdań do programu „Posiłek w szkole i w domu”. Nowe wzory dokumentów należy zastosować do sprawozdania z realizacji programu w 2024 r., a składane w 2025 r.
Związek Powiatów Polskich popiera ideę unormowania zasad funkcjonowania spółdzielni uczniowskich, niemniej jednak zaproponowane w tym zakresie regulacje są w naszej ocenie niewystarczające – zaznaczył prezes ZPP Andrzej Płonka odnosząc się do zapisów o spółdzielniach uczniowskich w nowelizacji ustawy.