Jak zaplanować wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, jak się chronić przed phishingiem i kradzieżą tożsamości, jak się przygotować do odparcia cyberataku ze strony grup APT – to część tematów styczniowych szkoleń resortu cyfryzacji z cyberbezpieczeństwa.
Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza na webinarium „Edukacja szkolna wobec wyzwań transformacji technologicznej”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Nowoczesne przywództwo w samorządzie, wykorzystanie sztucznej inteligencji w zarządzaniu JST, planowanie strategiczne, efektywna komunikacja zewnętrzna, budowanie wizerunku i widoczności samorządu w sieci – to główne tematy bezpłatnych jednodniowych warsztatów Akademii PFR dla Miast dedykowanych włodarzom miast.
Jednostki Samorządu Terytorialnego mogą wyszkolić sobie za darmo specjalistów do spraw efektywności energetycznej. Kursy odbędą się w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego finansowanego z unijnego programu FEnIKS.
Wystartowały nabory wniosków do programu Erasmus+ na 2025 rok. W zatwierdzonym przez Parlament Europejski budżecie na przyszłoroczne dofinansowania z programu przewidziano około 5 mld euro, czyli o 6,5 proc. więcej niż w roku bieżącym.
Jak myśli i działa haker, sztuczna inteligencja a cyberbezpieczeństwo, ewolucja obsługi incydentów i Cyberstarter Intro pierwszy krok do świata bezpieczeństwa IT – to tematy grudniowych bezpłatnych szkoleń online organizowanych przez Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji.