Do 5 listopada JST mogą składać wnioski na prace planowane w ramach programu MKiDN „Ochrona zabytków”. W styczniu 2025 r. rozpocznie się przyjmowanie wniosków dla zabytków, które ucierpiały na skutek powodzi, zaś w marcu na refundacje prac przy zabytkach - poinformował resort kultury na swojej stronie.
Większa władza ekspertów, wprowadzenie mediany zamiast średniej do wyliczenia końcowej oceny eksperckiej, możliwość wnioskowania o większy limit, brak osobnego trybu odwołań, określanie terminu publikacji wyników - to zmiany w Programach MKiDN, które zapowiedziała ministra kultury Hanna Wróblewska.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Ochrona zabytków przeznaczy 100 mln zł na zabytki, które ucierpiały wskutek powodzi. Nabór ruszy w styczniu 2025 r.
Do 10 września br. gminy maja czas na wypełnienie formularza sprawozdawczego w ramach cyklicznego badania KK-2 „Ochrona zabytków i opieka nad zabytkami w samorządzie gminnym” za rok 2023.
W Dzienniku Ustaw ukazał się jednolity tekst ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Dokument obejmuje zmiany wynikające z przepisów ogłoszonych przed 2 sierpnia 2024 r.
Łódź, Jelenia Góra, Nowy Dwór Mazowiecki oraz kilka innych samorządów zdobyło nagrody w i wyróżnienia w tegorocznej edycji konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictw Narodowego „Zabytek Zadbany”.