Do 7 stycznia 2025 roku szkoły mogą składać wnioski do programu Fundacji PGNiG EkoCzynni. Do zdobycia jest 100 grantów po 10 tys. złotych na lokalne działania proekologiczne.
Ważne, byśmy nie tylko dbali o groby, ale także mieli na uwadze, jaki wpływ nasze działania mają na środowisko - zwraca uwagę Unia Metropolii Polskich w Apelu o ekologiczną refleksję podczas obchodów Wszystkich Świętych.
Program finansowania przy wprowadzaniu Stref Czystego Transportu jest po prostu niezbędny - uważa rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego Piotr Siergiej. Zdaniem resortu klimatu problemem w procesie wdrażania SCT nie są pieniądze, a planowanie stref oraz sposobu ich funkcjonowania.
„Warszawa przyjęła właśnie zielony standard, dzięki któremu miejskie budownictwo będzie bardziej efektywne energetycznie i ekologiczne” – poinformował stołeczny ratusz. Warszawa jest pierwszym miastem w Polsce i jednym z niewielu na świecie, które przyjęło takie rozwiązania.
Resorty edukacji i klimatu chcą włączyć do systemu edukacji naukę o zmianach klimatu – poinformowały w środę szefowe ministerstw podczas konferencji „Młodzi dla klimatu, klimat dla młodych”. Program powinien ruszyć od września 2025 r.
Do 15 tys. zł można uzyskać z Funduszu Naturalnej Energii na tworzenie m.in. przestrzeni do edukacji ekologicznej, ścieżek edukacyjnych, ogrodów społecznych oraz parków. Wnioski mogą składać m.in. jednostki samorządu terytorialnego, szkoły, koła gospodyń wiejskich oraz inne organizacje społeczne.