Zarejestrowane do środy wnioski w trzeciej edycji programu Moja Woda stanowią 70 proc. udostępnionych środków w kwocie 160 mln zł. W razie wyczerpania puli będziemy działać, aby została zwiększona - poinformowała w czwartek w Sejmie wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska.
Nie 785 zł/MWh a maksymalnie 693 zł/MWh zapłacą od 1 października 2023 r. samorządy. Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra klimatu i środowiska.
Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zaapelowała do resortu klimatu i środowiska o wdrożenie tarczy osłonowej dla przedsiębiorstw komunikacji miejskiej eksploatujących autobusy na gaz. „Autobusy gazowe są istotnym elementem lokalnych polityk ograniczania obciążeń środowiskowych” – podkreśliła IGKM.
Wyższe progi dochodowe, niemal dwukrotnie wyższe dofinansowanie, urealnienie kosztów jednostkowych to główne zmiany w nowej odsłonie programu „Czyste Powietrze”. 3 stycznia 2023 r. rusza nabór wniosków do jego nowej edycji.
Instytut Rybactwa Śródlądowego znalazł w próbkach wody z Odry rzadkie mikroorganizmy, tzw. złote algi, których zakwit może spowodować pojawienie się toksyn, zabójczych dla ryb i małży - poinformowała w czwartek PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapowiada wsparcie finansowe dla Ochotniczych Straży Pożarnych, które przekazały sprzęt ratowniczy na Ukrainę. Łączna pula środków na ten cel to ponad 30 mln. zł.