Rząd przedłuży do 31 marca 2023 r. aktualne ograniczenia epidemiczne, m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach, przychodniach i aptekach. W wykazie prac rządu zamieszczono w środę informację na ten temat.
Nie wykluczamy zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego od stycznia, ale potrzebujemy jeszcze chwili czasu, aby specjaliści nam doradzili, czy to jest ten moment, w którym możemy sobie na to pozwolić – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
Od 22 lipca dopuszczamy czwartą dawkę szczepienia przeciw COVID-19 dla osób od 60. do 79. r. życia i dodatkowe szczepienie dla osób z upośledzoną odpornością, które ukończyły 12 lat. Szczyt letniej fali koronawirusa nastąpi w drugiej połowie sierpnia; dzienna liczba zakażeń może wynieść 8-10 tys. - poinformował w czwartek szef MZ Adam Niedzielski.
W połowie maja zniesiony zostanie stan epidemii w Polsce, pozostanie stan zagrożenia epidemicznego – powiedział PAP minister zdrowia Adam Niedzielski. Stan epidemii obowiązuje w Polsce od 20 marca 2020 r.
Marszałek województwa pomorskiego i prezydenci miast Unii Metropolii Polskich zaapelowali do rządu RP o podjęcie walki z narastającą pandemią Covid-19. Ich zdaniem potrzebne są szpitale tymczasowe, szeroka akcja szczepień i egzekwowanie certyfikatów covidowych.
W związku z ogłoszoną w poniedziałek 11.01 decyzją rządu o wznowieniu stacjonarnych zajęć szkolnych dla klas I-III przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski Jacek Gursz zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o włączenie nauczycieli do tzw. grupy „0”, czyli osób w pierwszej kolejności uprawnionych do szczepień przeciw COVID-19. Wcześniej z takim samym apelem wystąpili posłowie Lewicy i PSL.