Najniższa cena pozostaje najważniejszym kryterium w przetargach publicznych - wynika ze sprawozdania prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Z raportu wynika, że w 2023 r. z trybu in-house korzystały prawie wyłącznie samorządy.
Łatwiejsze ubieganie się o zamówienia publiczne, dalsze uproszczenie i przyspieszenie procedur zamówieniowych – to najważniejsze cele projektu ustawy, który wprowadza do polskiego systemu zamówień publicznych certyfikację wykonawców zamówień publicznych.
Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie przetargu na „Pielęgnację zieleni na terenie Opływu Martwej Wisły poprzez wsiedlenie i wypas owiec”. Aktem oskarżenia objęte zostały dwie osoby – poinformowała w czwartek prokuratura.
Jak uwzględniać zasady gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w zamówieniach publicznych? Urząd Zamówień Publicznych przygotował wytyczne dla zamawiających dotyczące ośmiu grup produktowych, w których ujęte zostały najważniejsze wymagania zgodne z zasadami GOZ.
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wszczął postępowanie mające na celu wyjaśnienie, czy zawarto zmowę przetargową przy dostawach karetek dla szpitali i stacji pogotowia ratunkowego – poinformowano w środę na stronie internetowej urzędu.
Nierzetelna weryfikacja poprawności rozwiązań zastosowanych przy modernizacji monitoringu na stadionie żużlowym w Toruniu, niedochowanie należytej staranności w ramach postępowania dotyczącego zadaszenia boiska piłkarskiego, nieterminowa płatność części zobowiązań wobec wykonawców czy nierzetelne sporządzenie sprawozdania o udzielonych zamówieniach z 2019 roku – to główne nieprawidłowości stwierdzone podczas kontroli NIK w toruńskim MOSiR.