Nierzetelna weryfikacja poprawności rozwiązań zastosowanych przy modernizacji monitoringu na stadionie żużlowym w Toruniu, niedochowanie należytej staranności w ramach postępowania dotyczącego zadaszenia boiska piłkarskiego, nieterminowa płatność części zobowiązań wobec wykonawców czy nierzetelne sporządzenie sprawozdania o udzielonych zamówieniach z 2019 roku – to główne nieprawidłowości stwierdzone podczas kontroli NIK w toruńskim MOSiR.
„Przepisy ustawy Pzp nie przewidują wyłączenia do zamówień publicznych mających na celu wyłonienie dostawcy energii elektrycznej” – poinformowała wiceminister rozwoju Kamila Król w odpowiedzi na interpelację dotyczącą problemów samorządów z brakiem ofert w przetargach na dostawy prądu.
Nadzwyczajny wzrost cen materiałów budowlanych i usług spowodowany m.in. konfliktem w Ukrainie sprawił, że wykonawcy zadań realizowanych przez samorządy wnioskują o waloryzację wynagrodzeń. Władze województwa mazowieckiego zleciły opracowanie wytycznych, które mogą okazać się pomocne w negocjacjach JST z wykonawcami.
Bydgoszcz chce produkować własną energię i być niezależną energetycznie. Prezydent miasta Rafał Bruski wnosi do rządu o zmiany w prawie – poinformowało biuro prasowe ratusza.
Opublikowano jednolity tekst Prawa zamówień publicznych. Dokument obejmuje m.in. zmiany wynikające z nowelizacji Kodeksu karnego oraz ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym.
W sytuacji gdy umowę z wykonawcą zawarto na okres nieprzekraczający 12 miesięcy, a następnie wydłużono termin realizacji na okres przekraczający rok, wówczas zamawiający nie ma obowiązku wprowadzania klauzul waloryzacyjnych – wynika z opinii RIO w Olsztynie.