Wprowadzenie definicji treści szkodliwych i treści pornograficznych to zdaniem Rzeczniczki Praw Dziecka elementy niezbędne, które powinny się znaleźć w projekcie ustawy o ochronie małoletnich przed dostępem do treści szkodliwych w internecie.
– Rzecznik Praw Dziecka stoi na stanowisku, że właściwe wynagradzanie nauczycieli, adekwatne do ich wykształcenia, obowiązków i odpowiedzialności, jest kluczowe dla zapewnienia dzieciom odpowiednich warunków kształcenia i wychowania w przedszkolach i szkołach – wskazał w piśmie do MEN zastępca Rzecznika Praw Dziecka Adam Chmura.
15 lutego mija rok, odkąd zaczęła obowiązywać tzw. ustawa Kamilka. „W złożonym przez nas projekcie ustawy proponujemy, by w przypadku krzywdzenia dziecka i jego śmierci, przeprowadzana była lokalna analiza. By władze miasta powołały komisję, która odpowie na pytanie, co tak właściwie się stało, gdzie zawiódł system, gdzie są braki, które doprowadziły do tej sytuacji” – mówi w rozmowie z Serwisem Samorządowym PAP Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.