Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.

Klub Samorządowy

Miasto Pruszcz Gdański położone jest w województwie pomorskim i stanowi gospodarczą oraz kulturalną stolicę powiatu gdańskiego. Zajmuje obszar 16,47 km2 i liczy ponad 30 tysięcy mieszkańców (dane GUS z na dzień 30.06.2019 r. , 31 135 os.).

Miasto systematycznie się rozwija, przyciągając przedsiębiorców i nowych mieszkańców. Swoją markę buduje od lat. Pomaga inwestorom i jest dla nich rzetelnym partnerem. Bliskość lotniska, autostrady A1, obwodnicy trójmiasta, trakcji kolejowej sprawiają, że inwestorzy chętnie lokują tu swoje środki i postrzegają Pruszcz Gdański, jako dobre miejsce dla rozwoju swoich działań.

Podobnie na Pruszcz Gdański patrzą jego mieszkańcy. To miasto kompaktowe, gdzie można wszystko załatwić na miejscu, z bogatą ofertą edukacyjną, kulturalną i sportową, miejskim kinem, atrakcyjnymi obiektami sportowymi oraz rekreacyjnymi, dwiema nowoczesnymi krytymi pływalniami, a także doskonale wyposażonymi i utrzymanymi halami sportowymi, boiskami, siłowniami oraz placami zabaw.

Spoglądając na mapę miasta, nie sposób nie dostrzec gęsto utkanej sieci ścieżek rowerowych i szlaków pieszych. Łączą one odległe punkty miasta, zachęcając do aktywności i ekologicznego sposobu przemieszczania się.

Miasto Pruszcz Gdański ma dobrze rozwiniętą sieć handlową, ze średniej wielkości marketami. Czystą rzekę z miejscami do wypoczynku, parki. Amfiteatr z Letnią Sceną Teatru Wybrzeże i koncertami czołówki polskich, a nawet europejskich wykonawców. Darmową komunikację wewnątrz miasta. To tworzy kompleksową ofertę, która przyciąga nowych mieszkańców i przedsiębiorców nie tylko z sąsiadujących z miastem obszarów wiejskich, ale także w bardzo dużym procencie, ze znacznie większych miast metropolii.

 

Partnerzy Serwisu Samorządowego PAP