Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.

Klub Samorządowy

Lubaczów leży w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim. Miasto liczy 12.300 mieszkańców i zajmuje obszar 26 km2. Położone jest na Płaskowyżu Tarnogrodzkim, u ujścia rzeczki Sołotwy do Lubaczówki, blisko granicy państwa z Ukrainą. Lubaczów jest siedzibą władz powiatu lubaczowskiego, gminy miejskiej oraz gminy wiejskiej Lubaczów

Miasto stanowi centrum życia społeczno-gospodarczego i kulturalnego regionu. Lubaczów jest również siedzibą powiatu i rzymskokatolickiego dekanatu diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Na terenie miasta znajdują się banki, biura adwokackie i notarialne, jednostki szkoleniowo-usługowe, organizacje społeczne, polityczne i zawodowe.

Lubaczów to prężnie działający ośrodek kultury. Na początku czerwca odbywają się „Dni Lubaczowa”. Zostały ustanowione w 1994 roku na pamiątkę najważniejszego wydarzenia w historii miasta - wizyty Papieża Jana Pawła II.

Nasze walory:

Przygraniczne położenie, czyste środowisko naturalne, sąsiedztwo uzdrowisk w Horyńcu Zdroju, centralne położenie miasta w powiecie lubaczowskim, sąsiedztwo linii kolejowej w kierunku Lwów (szeroki tor) dający możliwość wymiany handlowej ze wschodem, głównie z Ukrainą, duży zasób siły roboczej chętnej do przekwalifikowania się, regularny wzrost poziomu wykształcenia i kwalifikacji ludności, wysoki poziom kultury mieszkańców, warunki do rozwoju bazy hotelowej (miejsce wypadowe do wędrówek pieszych i rowerowych), znaczne zasoby ludności w wieku produkcyjnym rozwinięcie samozatrudnienia mieszkańców tworzenie nowych miejsc pracy, rozwój budownictwa jednorodzinnego, niewykorzystany w pełni potencjał ludzki, wolne obiekty produkcyjne gotowe do przyjęcia inwestorów, sprawne zarządzanie przez władze, wyznaczenie terenów pod budowę i przeznaczonych na produkcję (podstrefa Lubaczów SSE Euro-Park Mielec).

Fot. UM Lubaczów

Możliwość wykorzystania sąsiedztwa Ukrainy dla rozwoju handlu i współpracy gospodarczej z rynkiem wschodnim - to wszystko sprawia, ze Lubaczów jest otwarty dla inwestorów.

Drogowe przejścia graniczne z Ukrainą:
Budomierz - Hruszew – 12 km
Korczowa - Krakowiec – 35 km
Hrebenne - Rawa Ruska – 45 km

Odległości od autostrady A4:
Korczowa - 35 km
Jarosław (węzeł Wierzbna) - 55 km

Kolejowe przejścia graniczne z Ukrainą:
Hrebenne - Rawa Ruska (osobowe) – 40 km
Werchrata - Rawa Ruska (towarowe szerokotorowe) – 33 km

Na terenie miasta istnieje Podstrefa Lubaczów SSE Euro-Park. Obejmuje 3 kompleksy przy ul. Mazury i Technicznej, o łącznej powierzchni 35,2930 ha.

Lubaczów to miasto dostępne dla każdego kto chciałby tu mieszkać i pracować, miasto czyste, bezpieczne, promujące kulturę, zdrowie i oświatę, miasto nowoczesne z uporządkowaną infrastruktura techniczną, rozwijającą się gospodarką, z wysokimi walorami kulturowymi, mieszkańcami dumnymi ze swej przynależności do dziedzictwa Kresów.

Zapraszamy do odwiedzania Naszego Miasta i jego bogatej w atrakcje turystyczne i zabytki okolicy. Lubaczów i okolice to wspaniałe miejsce do wędrówek pieszych i rowerowych, spędzania urlopu w miejscach, gdzie pogranicze kultur jest wciąż żywe, w ciszy i spokoju...

 

 

Partnerzy Serwisu Samorządowego PAP