Fot. PAP/Tomasz Gzell
Trwa przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji Nocy bibliotek, która odbędzie się 16 października. Pierwszy tysiąc zapisanych placówek otrzyma paczki z materiałami promocyjnymi oraz książki.
12. wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się w piątek 16 października 2026 r. pod hasłem „Biblioteka (się) sprawdza”. W poprzedniej edycji akcji wzięły udział 1642 placówki.
W wydarzeniu mogą wziąć udział wszystkie rodzaje bibliotek: szkolne, publiczne, pedagogiczne, akademickie, parafialne, klasztorne, muzealne, wojskowe, szpitalne, więzienne, społeczne, instytutów naukowych, rozmaitych instytucji oraz organizacji i inne. Zgłoszenia należy wysyłać mailem na adres: nocbibliotek@ceo.org.pl.
1000 pierwszych zgłoszonych bibliotek otrzyma przed wydarzeniem paczki z materiałami promocyjnymi: plakatami formatu B1 (5), zakładkami (100), ekslibrisami (100) oraz powiązaną z hasłem książką od jednego z partnerskich wydawnictw.
Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek.
Akcję Noc Bibliotek współtworzą: Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej (główny organizator), Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pod honorowym patronatem Biblioteki Narodowej.
mam/