
Aplikacja mObywatel wzbogaciła się o moduł do obsługi korespondencji urzędowej. Dzięki zintegrowanej skrzynce na wiadomości urzędowe użytkownicy aplikacji uzyskali możliwość odbierania, tworzenia i wysyłania wiadomości w usłudze e-Doręczeń. Nowa funkcjonalność jest wprowadzana sukcesywnie - pierwsi użytkownicy już mogą z niej korzystać, a pełna implementacja potrwa do końca czerwca br.

Termin uruchomienia systemu umożliwiającego składanie wniosków o wydanie legitymacji OSP jest uzależniony od wdrożenia rozwiązań cyfrowych zapewniających bezpieczne postępowanie z danymi osobowymi wnioskodawców – wynika z wyjaśnień Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Opracowano już wizualizację ostatecznej wersji legitymacji.

Legitymacja dla osoby z niepełnosprawnością i Legitymacja Ulgowych Usług Transportowych – to dwa nowe dokumenty, z których można już korzystać w aplikacji mObywatel Junior.

Centralny Ośrodek Informatyki zaprasza na bezpłatne szkolenie dotyczące wdrażania systemu ePłatności w samorządach. Webinar odbędzie się 20 stycznia.

MEN zachęca uczniów i rodziców do skorzystania z mLegitymacji szkolnej w czasie ferii zimowych. „To nie tylko wygoda, ale też realne oszczędności w czasie wyjazdów” – poinformował resort.

Od 31 grudnia br. w mObywatelu pojawi się wirtualny asystent, który krok po kroku pomoże użytkownikom aplikacji w załatwianiu spraw urzędowych – poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.