Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.

Klub Samorządowy

Gmina Piecki jest miejscem wyjątkowym, które ze względu na położenie ma olbrzymi potencjał turystyczny. Jej obszar przecina wstęga rzeki Krutynia, stanowiąca jeden z najatrakcyjniejszych szlaków kajakowych w Europie. Urokliwe i malownicze jeziora i lasy stanowią wielki atut tego miejsca.

Cieszymy się również wyjątkowo czystym powietrzem. Aura otaczająca nasze tereny fantastycznie wpływa na odwiedzających nas turystów. Ciekawa historia gminy i samych Piecek, do których założenia przyczynił się ponad 600 lat temu Ulrich von Jungingen, sprawia, że bogactwem tego miejsca jest nie tylko sama przyroda.

Wartymi uwagi są odkrycia archeologiczne w miejscowości Czaszkowo, w której wydobyto przedmioty datowane na IV-VI wiek naszej ery, mogące mieć niebagatelne znaczenie w badaniu dziejów starożytnych. Ciekawymi miejscami są ponadto kościół w Nawiadach, wybudowany ponad 400 lat temu, Izba Pamięci Ernsta Wiecherta w Piersławku – poświęcona wybitnemu pisarzowi, który w swych dziełach opisywał Mazury. Sztukę ludową można poznać odwiedzając Muzeum Regionalne im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach. Zebrana tam kolekcja obejmuje ponad 1700 eksponatów, bibliotekę, przedmioty kultury materialnej oraz zabytkowe meble. W miejscowości Zgon, w pobliżu pięknie położonego jeziora Mokre, znajduje się Galeria Adama Szubskiego, artysty, który zajmował się twórczością m.in. w dziedzinie rzeźby w metalu, a jego dzieła pokazywano w wielu miejscach na całym świecie. Ciekawostką jest fakt, iż przed laty mieszkał i tworzył w tej malowniczej wsi pisarz Igor Newerly. Niedaleko miejscowości Zgon położona jest popularna wśród turystów wieś Krutyń. W jej centrum znajduje się zabytkowa stodoła, która pełni funkcję Izby Przyrodniczej Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Przez miejscowość malowniczo biegnie znany w całym kraju szlak rzeki Krutyni. To tylko kilka miejsc położonych w naszej gminie, które warto zobaczyć. Kolejne również mają na swej przestrzeni miejsca tajemnicze, ciekawe i warte poznania.


Posiadamy atrakcyjną infrastrukturę, którą systematycznie poprawiamy. Edukacyjna ścieżka nad stawem w Pieckach, pumptrack zlokalizowany w centrum Piecek, wiele zagospodarowanych miejsc publicznych na terenie mniejszych miejscowości - to tylko część z punktów, które czekają na osoby chcące spędzić czas aktywnie.


Odwiedź naszą stronę:  www.gminapiecki.pl
Jesteśmy też na Twitterze:  https://twitter.com/gpiecki

 

Partnerzy Serwisu Samorządowego PAP