
Właściciele pojazdów przekazywanych do legalnej stacji demontażu lub punktu zbierania pojazdów nie będą musieli osobiście odwiedzać urzędu, aby wyrejestrować pojazd – poinformował Centralny Ośrodek Informatyki. Od 30 czerwca proces będzie realizowany automatycznie.

Obowiązujące przepisy dotyczące usuwania i przechowywania pojazdów są kompleksowe i MSWiA nie ma informacji odnośnie prac zmierzających do ich zmiany – poinformował wiceszef resortu Czesław Mroczek w odpowiedzi na interpelację dotyczącą usuwania porzuconych aut.

Spotkanie właścicieli lub użytkowników pojazdów samochodowych na otwartej przestrzeni, którego celem jest prezentacja pojazdów w liczbie większej niż 10 wymaga wcześniejszego zawiadomienia organu gminy – informuje ministerstwo sprawiedliwości.