30 maja w bibliotekach publicznych i szkolnych w całej Polsce odbędzie się Noc Bibliotek – impreza promująca czytelnictwo i biblioteki
W sobotę 30 maja od godz. 18.00 w bibliotekach publicznych i szkolnych w całej Polsce odbędzie się Noc Bibliotek – impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać.
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zachęca biblioteki publiczne, szkolne i inne miejsca promujące czytanie z całej Polski do otwarcia tej nocy drzwi przed czytelnikami.
Zgłoszenia udziału w akcji można przesyłać poprzez formularz dostepny na stronie:
http://formularz.nocbibliotek.org/. Zarejestrowane biblioteki są widoczne na
mapie Nocy Bibliotek, zawierającej między innymi adresy stron internetowych, na których znajdą się informacje o planowanych przez biblioteki działaniach i wydarzeniach (jeśli takie adresy zostały podane w zgłoszeniu).
Nocy towarzyszy akcja „Przynieś książkę do biblioteki” – podczas rejestracji biblioteki mogą podać tytuły lub opisy poszukiwanych przez czytelników książek, jakie chciałyby otrzymać w darze od odwiedzających.
Pełna atrakcji uroczysta inauguracja akcji odbędzie się
30 maja o godz. 18.00 w Bibliotece Narodowej w Warszawie.
Szczegółowe informacje o akcji Noc Bibliotek są dostępne na stronie: www.nocbibliotek.org. Znajdują się tam m.in. pomysły na działania, które można przeprowadzić podczas Nocy bibliotek, a także opisy działań już zrealizowanych przez biblioteki.
Chętne biblioteki, które już organizowały u siebie nocne wydarzenia, mogą przesyłać organizatorom akcji Noc Bibliotek opisy swoich pomysłów i zrealizowanych działań.
Opisy można przesyłać na adres
nocbibliotek@ceo.org.pl. Warto uwzględnić w opisie takie informacje, jak: tytuł działania, jego krótki opis (do 1000 znaków) oraz zdjęcie (jeśli posiadają Państwo wymagane zgody, umożliwiające publikację tego zdjęcia w Intrenecie).
Kontakt do organizatorów:
nocbibliotek@ceo.org.pl.
Źródło: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
kkż/
Serwis Samorządowy PAP